Skip to content

26 Cliveden CourtLawrence Township, NJ 08648

Built 1987

Last Sale Price
$429,900
Last Sale Date
Apr 12, 2024

Property Information

Block6006
Lot1
QualifierC076
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page6002

Building Details

Building Class37
DescriptionCONDO - 4
Dwellings1
ZoningPVD1
Sq Footage1,677
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,000
26%
Improvement Value:$185,100
74%
Total Assessment$250,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,748+2.0%
2024$7,593+3.2%
2023$7,360+1.4%
2022$7,258+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$429,900
Sq Ft1,677DeedBook 6555, Page 871Recorded5/1/2024

Property Sale

Sale
$250,000

From:

To:

Sq Ft1,677DeedBook 6297, Page 106Recorded8/22/2017

Property Sale

Sale
$180,150
DeedBook 2414, Page 522

Property Built

Built

Year Built: 1987