Skip to content

160 Lawr-Penn RoadLawrence Township, NJ 08648

Built 1980
Commercial

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Mar 23, 1999

Property Information

Block6007
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page6002

Building Details

Building Class10
DescriptionMANORS CORNER
Dwellings1
ZoningNC-2
Sq Footage---
Acreage2.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$972,000
24%
Improvement Value:$3,078,000
76%
Total Assessment$4,050,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$125,469+2.0%
2024$122,958-4.8%
2023$129,207+1.4%
2022$127,407+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980