Skip to content

Cold Soil Rd(Block 6401 Lot 115)Lawrence Township, NJ 08648

Last Sale Date
Aug 2, 2013

Property Information

Block6401
Lot115
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page6401

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningEP-1
Sq Footage---
Acreage2.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$95,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,968+2.0%
2024$2,908+3.2%
2023$2,819+1.4%
2022$2,780+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 6177, Page 834