Skip to content

1 Mark Cermele CourtLawrence Township, NJ 08648

Built 1984

Last Sale Price
$675,000
Last Sale Date
Sep 23, 2021

Property Information

Block6401
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page64

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningR-2B
Sq Footage3,331
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,300
26%
Improvement Value:$369,800
74%
Total Assessment$500,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,493+2.0%
2024$15,183+3.2%
2023$14,718+1.4%
2022$14,513+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$675,000
Sq Ft3,331DeedBook 6464, Page 381Recorded11/16/2021

Property Built

Built

Year Built: 1984