Skip to content

2 Registry DriveLawrence Township, NJ 08648

Built 1993

Last Sale Price
$630,000
Last Sale Date
May 1, 2009

Property Information

Block6401
Lot29
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page64

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningEP-1
Sq Footage3,597
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$156,300
26%
Improvement Value:$442,000
74%
Total Assessment$598,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,535+2.0%
2024$18,164+6.5%
2023$17,055+1.4%
2022$16,817+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$630,000
DeedBook 5997, Page 836

Property Sale

Sale
$371,870
DeedBook 2681, Page 159

Property Built

Built

Year Built: 1993