Skip to content

11 Greenwood AveLawrence Township, NJ 08648

Vacant Land

Last Sale Price
$227,100
Last Sale Date
May 28, 1991

Property Information

Block6501
Lot86
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page65

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-2B
Sq Footage---
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$34,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,063+2.1%
2024$1,041+3.2%
2023$1,009+1.4%
2022$995+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$227,100
DeedBook 2566, Page 832

Property Sale

Sale
$34,786
DeedBook 2538, Page 275

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook 2376, Page 4