Skip to content

660 Rosedale Road(Block 7801 Lot 21)Princeton, NJ 08540

Last Sale Date
Nov 20, 2024

Property Information

Block7801
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page78

Building Details

Building Class10
DescriptionETS
Dwellings1
ZoningRD-1
Sq Footage---
Acreage113.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000,000
23%
Improvement Value:$65,500,000
77%
Total Assessment$85,500,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,892,020-19.5%
2024$3,593,142+3.2%
2023$3,483,076-7.9%
2022$3,782,792+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0