Skip to content

E Front St

Trenton, NJ 08608

Last Sale Date
Apr 1, 1983

Property Information

Block102
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$6,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2005$2,663+0.3%
2004$2,656+2.1%
2003$2,602+3.5%
2002$2,515+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$6,500
DeedBook 2216, Page 354