Skip to content

670 S Clinton Ave

Trenton, NJ 08611

Built 1920

Last Sale Date
Nov 21, 2003

Property Information

Block15704
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map PageSBC

Building Details

Building Class10
DescriptionB3S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$435,900
41%
Improvement Value:$619,300
59%
Total Assessment$1,055,200

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920