Skip to content

81 Fillmore St

Trenton, NJ 08638

Commercial

Last Sale Price
$22,000
Last Sale Date
Nov 14, 2014

Property Information

Block21401
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SB 1942SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,942
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,400
77%
Improvement Value:$13,500
23%
Total Assessment$59,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,475+4.2%
2024$3,335+0.3%
2023$3,326+0.3%
2022$3,315+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$22,000

From:

To:

Sq Ft1,942DeedBook 6206, Page 1478Recorded11/19/2014

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 5863, Page 203

Property Sale

Sale
$17,000
DeedBook 2317, Page 440