Skip to content

202-208 E Trenton Ave

Trenton, NJ 08638

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Aug 19, 2025

Property Information

Block22801
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$5,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$5,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$302+4.3%
2024$289+0.2%
2023$289+0.3%
2022$288+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 6602, Page 206Recorded8/27/2025

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 3529, Page 22