Skip to content

239 Breunig Ave

Trenton, NJ 08638

Built 1900
Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 13, 2016

Property Information

Block22801
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description2SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,220
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,978+4.2%
2024$1,898+0.3%
2023$1,894+0.3%
2022$1,887+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900