Skip to content

New York Ave

Trenton, NJ 08638

Last Sale Date
Feb 2, 1984

Property Information

Block23301
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$44,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$2,454+0.3%
2022$2,446+1.6%
2021$2,407+4.5%
2020$2,304+5.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0