Skip to content

66 Boudinot St

Trenton, NJ 08618

Built 1950

Last Sale Date
Jun 14, 2022

Property Information

Block2602
Lot28
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage833
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,300
23%
Improvement Value:$34,500
77%
Total Assessment$44,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$2,488+0.3%
2022$2,480+1.6%
2021$2,440-3.9%
2020$2,539+5.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 6489, Page 1210

Property Sale

Sale
$325
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1950