Skip to content

208 Whittlesey Rd

Trenton, NJ 08618

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 10, 2002

Property Information

Block33201
Lot22
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
DescriptionB2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,224
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,800
38%
Improvement Value:$43,000
63%
Total Assessment$68,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,991+4.2%
2024$3,830+0.3%
2023$3,820+0.3%
2022$3,808+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955