Skip to content

105 Renfrew Ave

Trenton, NJ 08618

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 7, 2022

Property Information

Block33902
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,357
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,500
40%
Improvement Value:$114,100
60%
Total Assessment$188,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,680+4.2%
2024$10,249+0.3%
2023$10,223+0.3%
2022$10,190+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951