Skip to content

S Westfield Ave

Trenton, NJ 08618

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 11, 1985

Property Information

Block34006
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$13,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$760+4.2%
2024$729+0.3%
2023$727+0.3%
2022$725+1.6%
Property History

No events match the selected filters.