Skip to content

81 Bruce Park Dr

Trenton, NJ 08618

Built 1955

Last Sale Price
$24,900
Last Sale Date
Jul 22, 1981

Property Information

Block34402
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
DescriptionB2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,190
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,700
19%
Improvement Value:$45,600
81%
Total Assessment$56,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,266+4.2%
2024$3,134+0.3%
2023$3,126+0.3%
2022$3,116+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$24,900
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1955