Skip to content

77 Bruce Park Dr

Trenton, NJ 08618

Built 1955

Last Sale Date
Jun 29, 2016

Property Information

Block34402
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
DescriptionB2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,190
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,700
20%
Improvement Value:$42,800
80%
Total Assessment$53,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,104+4.2%
2024$2,978+0.3%
2023$2,971+0.3%
2022$2,961+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955