Skip to content

733-735 Pennington AveTrenton, NJ 08618

Church/Charitable
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$302,000
Last Sale Date
Apr 15, 2025

Property Information

Block34702
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description1SB 13075SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$135,900
7%
Improvement Value:$1,695,100
93%
Total Assessment$1,831,000

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$44,000
DeedBook NaN, Page NaN