Skip to content

341 Reservoir St

Trenton, NJ 08618

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 8, 2011

Property Information

Block4502
Lot81
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,100
55%
Improvement Value:$6,600
45%
Total Assessment$14,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$853+4.2%
2024$818+0.3%
2023$816+0.3%
2022$814+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$12,000
DeedBook 5865, Page 224

Property Built

Built

Year Built: 1920