Skip to content

27 Pashley AveTrenton, NJ 08618

Vacant Land

Last Sale Price
$425,000
Last Sale Date
Aug 9, 2024

Property Information

Block6503
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage6,107
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$10,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$627+4.3%
2024$601+0.3%
2023$600+0.3%
2022$598+1.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$425,000
Sq Ft6,107DeedBook 6565, Page 346Recorded8/13/2024

Property Sale

SaleMulti
$350,000
Sq Ft6,107DeedBook 6480, Page 1205Recorded4/5/2022

Property Sale

Sale
$84,000
DeedBook 2343, Page 623