Skip to content

15 Chapel St

Trenton, NJ 08618

Last Sale Date
Aug 25, 2017

Property Information

Block6607
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$208-53.0%
2018$443+0.3%
2017$441+0.5%
2016$439+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 6304, Page 1232

Property Sale

Sale
$280
DeedBook 2916, Page 4