Skip to content

115 Sweets Ave

Trenton, NJ 08618

Built 1886

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 3, 2001

Property Information

Block6703
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
DescriptionB2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,062
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,100
13%
Improvement Value:$26,300
87%
Total Assessment$30,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,764+4.2%
2024$1,692+0.3%
2023$1,688+0.3%
2022$1,683+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1886