Skip to content

825 Mt Lucas RoadPrinceton, NJ 08540

Built 1974

Last Sale Date
Nov 2, 2023

Property Information

Block1001
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
ZoningOR1
Sq Footage1,386
Acreage1.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$310,500
68%
Improvement Value:$147,600
32%
Total Assessment$458,100

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974