Skip to content

228 Alexander StPrinceton, NJ 08540

Other School

Last Sale Price
$3,500,000
Last Sale Date
Jan 4, 1999

Property Information

Block10801
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page108

Building Details

Building Class10
Description18500 S.F.OFF
Dwellings1
ZoningS1
Sq Footage---
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$598,000
19%
Improvement Value:$2,607,800
81%
Total Assessment$3,205,800

Sale
$3,500,000
DeedBook 3522, Page 135