Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
364 Cherry Hill Road(Block 3901 Lot 2)Princeton, NJ 08540
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 25, 2019
Property Information
Block3901
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page39
Building Details
Building Class---
DescriptionREAR LOT
Dwellings1
ZoningRA
Sq Footage---
Acreage1.87
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$93,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$93,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2021 | $2,218 | +1.7% |
| 2020 | $2,180 | +1.4% |
| 2019 | $2,151 | +1.6% |
| 2018 | $2,117 | +2.4% |
Property History
No events match the selected filters.