Skip to content

Dinky Bar & KitchenPrinceton, NJ 08540

Last Sale Date
Oct 4, 2023

Property Information

Block44.02
Lot44
QualifierD05
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page153

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningS1
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$314,700
48%
Improvement Value:$335,300
52%
Total Assessment$650,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,310+5.9%
2024$16,341+3.1%
2023$15,854+0.8%
2022$15,730+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0