Skip to content

North Harrison Street(Block 7307 Lot 1)Princeton, NJ 08540

Public Property

Last Sale Price
$605,000
Last Sale Date
Dec 18, 2019

Property Information

Block7307
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page73

Building Details

Building Class---
Description1 SB
Dwellings1
ZoningR7
Sq Footage---
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$327,000
45%
Improvement Value:$395,400
55%
Total Assessment$722,400

Sale
$605,000
DeedBook 6391, Page 563Recorded12/23/2019