Skip to content

3 Biernacki CtEast Brunswick, NJ 08816

Built 1973

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Oct 25, 1991

Property Information

Block176
Lot3
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2604

Building Details

Building Class---
DescriptionBI-LEVEL 2BG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,624
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,800
37%
Improvement Value:$56,700
63%
Total Assessment$89,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,914+3.1%
2024$10,588+3.3%
2023$10,245+0.1%
2022$10,231+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000

From:

To:

Sq Ft1,624DeedBook 3943, Page 844Recorded10/30/1991

Property Built

Built

Year Built: 1973