Skip to content

9 Lakeside DrEast Brunswick, NJ 08816

Vacant Land

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Dec 29, 1987

Property Information

Block25
Lot11
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0701

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage0.52

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$39,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,718+2.8%
2024$4,589+3.3%
2023$4,442+0.2%
2022$4,436+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000

To:

DeedBook 3672, Page 970