Skip to content

2 Lakeside DrEast Brunswick, NJ 08816

Vacant Land

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 11, 2006

Property Information

Block25
Lot4
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0701

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$732+2.8%
2024$712+3.3%
2023$690+0.2%
2022$689+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$65,900
DeedBook 3821, Page 938