Skip to content

3 Brier Hill Ct AEast Brunswick, NJ 08816

Built 1979
Commercial

Last Sale Price
$144,000
Last Sale Date
Jan 24, 2001

Property Information

Block319
Lot32
QualifierC0005
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4304

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICE
Dwellings1
ZoningOP1
Sq Footage1,320
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$9,000
15%
Improvement Value:$49,100
85%
Total Assessment$58,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,975+2.8%
2024$6,784+3.3%
2023$6,568+0.2%
2022$6,558+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$144,000

To:

Sq Ft1,320DeedBook 4876, Page 346

Property Built

Built

Year Built: 1979