Skip to content

15 Brier Hill Ct HEast Brunswick, NJ 08816

Built 1986
Commercial

Last Sale Price
$158,000
Last Sale Date
Aug 17, 1999

Property Information

Block319
Lot36
QualifierC0017
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4304

Building Details

Building Class10
DescriptionMED OFFICE
Dwellings1
ZoningOP1
Sq Footage1,392
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,000
17%
Improvement Value:$57,600
83%
Total Assessment$69,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,355+2.8%
2024$8,127+3.3%
2023$7,868+0.2%
2022$7,856+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$158,000

From:

To:

Sq Ft1,392DeedBook 4682, Page 351Recorded9/14/1999

Property Built

Built

Year Built: 1986