Skip to content

3 Brier Hill Ct DEast Brunswick, NJ 08816

Built 1984
Commercial

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Feb 2, 2017

Property Information

Block319
Lot32
QualifierC0025
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4304

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICE
Dwellings1
ZoningOP1
Sq Footage1,942
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,200
13%
Improvement Value:$81,000
87%
Total Assessment$93,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,189+2.8%
2024$10,883+3.3%
2023$10,535+0.2%
2022$10,519+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$390,000

From:

To:

Sq Ft1,942DeedBook 6948, Page 178Recorded3/9/2017

Property Built

Built

Year Built: 1984