Skip to content

6b Brier Hill Ct EEast Brunswick, NJ 08816

Built 1984
Commercial

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Aug 31, 2021

Property Information

Block319
Lot36
QualifierC0005
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4304

Building Details

Building Class---
DescriptionMED OFFICE
Dwellings1
ZoningOP1
Sq Footage1,018
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,800
17%
Improvement Value:$42,100
83%
Total Assessment$50,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,111+2.8%
2024$5,944+3.3%
2023$5,754+0.2%
2022$5,745+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$245,000

From:

To:

Sq Ft1,018DeedBook 18626, Page 1582Recorded9/15/2021

Property Sale

Sale
$105,600

Property Built

Built

Year Built: 1984