Skip to content

388 Dunhams Corner RdEast Brunswick, NJ 08816

Public Property

Last Sale Price
$610,000
Last Sale Date
Nov 30, 2021

Property Information

Block320
Lot27
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4000

Building Details

Building Class---
Description2.0S-F - -0
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage2,098
Acreage96.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$968,000
69%
Improvement Value:$431,800
31%
Total Assessment$1,399,800

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$610,000

From:

To:

Sq Ft2,098Recorded12/22/2021