Skip to content

2702 Commons DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1989

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Feb 8, 1991

Property Information

Block321.02
Lot27
QualifierC0002
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4402

Building Details

Building Class---
DescriptionCF REGAL I
Dwellings1
ZoningVG2
Sq Footage1,024
Acreage0.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$15,000
30%
Improvement Value:$35,000
70%
Total Assessment$50,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,847+3.2%
2024$5,665+3.5%
2023$5,474+0.1%
2022$5,466+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$95,000

To:

Sq Ft1,024DeedBook 3899, Page 356

Property Built

Built

Year Built: 1989