Skip to content

127 Tices LnEast Brunswick, NJ 08816

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 23, 2011

Property Information

Block596
Lot50
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0803

Building Details

Building Class---
DescriptionSPLIT LEVEL 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,752
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
38%
Improvement Value:$48,400
62%
Total Assessment$78,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,412+2.8%
2024$9,155+3.3%
2023$8,862+0.2%
2022$8,849+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964