Skip to content

4 Marlow RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1963

Last Sale Price
$727,221
Last Sale Date
Dec 3, 2024

Property Information

Block604
Lot18
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0802

Building Details

Building Class---
DescriptionBI-LEVEL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,532
Acreage0.47

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,200
30%
Improvement Value:$74,700
70%
Total Assessment$106,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,583+2.9%
2024$12,233+3.4%
2023$11,834+0.2%
2022$11,816+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$727,221

To:

DeedBook 19653, Page 303

Property Built

Built

Year Built: 1963