Skip to content

329 Old Bridge TpkeEast Brunswick, NJ 08816

Built 1918

Last Sale Date
Feb 11, 2020

Property Information

Block65
Lot1
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1301

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE 2DG
Dwellings1
ZoningHC2
Sq Footage1,248
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,200
52%
Improvement Value:$28,400
48%
Total Assessment$59,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,905+2.9%
2024$6,709+3.4%
2023$6,487+0.2%
2022$6,477+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1918