Skip to content

155 Milltown RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1970
Church/Charitable

Last Sale Price
$8,000
Last Sale Date
Jan 28, 1990

Property Information

Block699
Lot32
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1402

Building Details

Building Class---
Description1.0S-B - -0
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage5.94

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,400
5%
Improvement Value:$403,300
95%
Total Assessment$425,700

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$8,000

From:

To:

Recorded3/26/1992

Property Built

Built

Year Built: 1970