Skip to content

26 Hudson RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1961

Last Sale Price
$589,900
Last Sale Date
Dec 10, 2024

Property Information

Block763
Lot17
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class10
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,020
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,900
34%
Improvement Value:$65,000
66%
Total Assessment$97,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,688+3.1%
2024$11,332+3.4%
2023$10,957+0.1%
2022$10,941+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$589,900

To:

DeedBook 19620, Page 581

Property Built

Built

Year Built: 1961