Skip to content

21 Bosko DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1969

Last Sale Price
$425,000
Last Sale Date
Aug 22, 2015

Property Information

Block784
Lot7
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2502

Building Details

Building Class---
DescriptionSPLIT LEVEL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,174
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,100
37%
Improvement Value:$67,400
63%
Total Assessment$106,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,987+3.1%
2024$12,599+3.3%
2023$12,191+0.1%
2022$12,174+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$425,000

From:

To:

Sq Ft2,174DeedBook 6729, Page 526Recorded9/9/2015

Property Sale

Sale
$120,000

Property Built

Built

Year Built: 1969