Skip to content

8 Bosko DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1969

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Jun 30, 1987

Property Information

Block785
Lot2
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2502

Building Details

Building Class---
DescriptionSPLIT LEVEL 1BG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,012
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,000
37%
Improvement Value:$54,900
63%
Total Assessment$86,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,597+3.1%
2024$10,280+3.3%
2023$9,947+0.1%
2022$9,934+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$180,000

To:

Sq Ft2,012DeedBook 3628, Page 760

Property Built

Built

Year Built: 1969