Skip to content

10 Saint Georges RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1968

Last Sale Price
$735,000
Last Sale Date
May 26, 2025

Property Information

Block795
Lot15
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2603

Building Details

Building Class---
DescriptionSPLIT LEVEL 2BG
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,000
32%
Improvement Value:$68,000
68%
Total Assessment$100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,194+3.1%
2024$11,830+3.3%
2023$11,447+0.1%
2022$11,431+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$735,000

To:

DeedBook 19740, Page 355

Property Built

Built

Year Built: 1968