Skip to content

45 Brunswick Woods DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1986
Commercial

Last Sale Price
$127,500
Last Sale Date
Mar 29, 1990

Property Information

Block88.25
Lot17.02
QualifierC0049
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1807

Building Details

Building Class10
DescriptionMED OFFICE
Dwellings1
ZoningOP1
Sq Footage1,125
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$7,200
11%
Improvement Value:$58,300
89%
Total Assessment$65,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,987+3.1%
2024$7,749+3.3%
2023$7,498+0.1%
2022$7,487+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$127,500

To:

Sq Ft1,125DeedBook 3845, Page 829

Property Sale

Sale
$110,875

Property Built

Built

Year Built: 1986