Skip to content

75 Brunswick Woods DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1987
Commercial

Last Sale Price
$124,200
Last Sale Date
Apr 2, 1987

Property Information

Block88.25
Lot17.03
QualifierC0079
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1807

Building Details

Building Class10
DescriptionMED OFFICE
Dwellings1
ZoningOP1
Sq Footage1,125
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$7,200
11%
Improvement Value:$58,300
89%
Total Assessment$65,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,987+3.1%
2024$7,749+3.3%
2023$7,498+0.1%
2022$7,487+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$124,200

To:

Sq Ft1,125DeedBook 3606, Page 451

Property Built

Built

Year Built: 1987