Skip to content

370 Lehigh Ave. #103Perth Amboy, NJ 08861

Built 2008

Last Sale Date
Jan 29, 2018

Property Information

Block110
Lot1.01
QualifierC0103
CountyMiddlesex
MunicipalityPerth Amboy City
Tax Map Page24.1

Building Details

Building Class17
DescriptionANNAPOLIS I
Dwellings1
ZoningS-1C
Sq Footage1,291
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,500
34%
Improvement Value:$110,400
66%
Total Assessment$167,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,066+0.2%
2024$5,055+1.1%
2023$5,002+0.0%
2022$5,000-0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2008