Skip to content

370 Lehigh Ave. #104Perth Amboy, NJ 08861

Built 2008

Last Sale Date
Jan 29, 2018

Property Information

Block110
Lot1.01
QualifierC0104
CountyMiddlesex
MunicipalityPerth Amboy City
Tax Map Page24.1

Building Details

Building Class17
DescriptionANNAPOLIS
Dwellings1
ZoningS-1C
Sq Footage1,271
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,500
34%
Improvement Value:$109,200
66%
Total Assessment$166,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,029+0.2%
2024$5,019+1.1%
2023$4,966+0.0%
2022$4,964-0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2008